O mnie

Mogłabym zacząć tak… jestem adwokatem z powołania, od dziecka  o tym zawodzie marzyłam, bo chciałam nieść pomoc ludziom, rozwiązywać ich zwykłe i niezwykłe problemy… Rzeczywistość jednak była inna, faktycznie ten zawód był marzeniem moich rodziców. Od zawsze chcieli by jedno z dzieci było adwokatem, drugie lekarzem, a trzecie… księdzem 🙂 Jako, że jestem pierwszym dzieckiem, najstarszym,  to mi przypadł zaszczyt kształcenia się na studiach prawniczych. Dopiero na aplikacji adwokackiej zrozumiałam, że dokonałam najlepszego z możliwych wyborów i robię to co lubię, robię to co ma sens w życiu – pomagam.

A jak pomagam? Przytoczę pewną sytuację, która mnie spotkała na początku mojej drogi zawodowej…

*****

Udzielałam porady prawnej z zakresu prawa spadkowego, ciężki, skomplikowany stan prawny. Niestety nie miałam najlepszych wieści dla klientów, wg mnie sprawa była nie do wygrania. Klienci byli niepocieszeni, można by rzec załamani. Długo rozpamiętywałam ich reakcję, sprawa stale do mnie wracała. W końcu podzieliłam się problemem z kimś, komu opisałam sprawę i treść  udzielonej przez mnie porady.

Ten ktoś wówczas mi powiedział, że odebrałam tym ludziom nadzieję, że zachowałam się jak lekarz, który informuje pacjenta, że nie ma już szans na wyleczenie, odebrałam nadzieję na wygrany proces. Ta rozmowa dała mi do myślenia. Przeanalizowałam raz jeszcze sprawę, znalazłam rozwiązanie, wówczas bardzo nowatorskie, i sprawę zakończyliśmy sukcesem. Od tamtej pory staram się dawać szansę każdej sprawie.

*****

W swojej pracy zawodowej kieruje się maksymą, że trzeba walczyć do końca, czytać, szukać, aż znajdzie się rozwiązanie, przecierać szlaki, podejmować nowe wyzwania.  Każdej sprawie trzeba dać szansę.  Prawo jest różnorodne i zawsze można znaleźć przepis, który z sukcesem zastosujemy do naszego stanu faktycznego.  Nie ma dwóch takich samych spraw, dwóch takich samych stanów faktycznych. Można przegrać sprawę, która wydaje się być pewnikiem, a wygrać tę, którą skreślaliśmy na starcie.

Wpisy, które będę zamieszczać na niniejszym blogu, mają zobrazować różnorodność prawa przede wszystkim spadkowego i różnorodność rozwiązań, jakie można zastosować w sprawach, które prowadzimy . Będę pokazywać problematykę prawa spadkowego, często na podstawie stanów faktycznych, które sama miałam przyjemność przerobić. Chcę się z Państwem podzielić moim doświadczeniem i być wsparciem.

Zapraszam do lektury mojego bloga, ale także do angażowania się w jego zawartość poprzez zostawiania komentarzy, czy też podsuwanie tematów, które chcielibyście abym poruszyła.