Co to jest dział spadku?

Małgorzata Woźniak03 lipca 2017Komentarze (0)

Dział spadku - Małgorzata Woźniak - adwokatJeśli trafiłeś na mojego bloga, to znaczy że albo zamierzasz rozdysponować swój majątek na wypadek śmierci (jednocześnie nie wyzbywając się dachu nad głową), albo otrzymałeś spadek i musisz go podzielić.

Dział spadku

Dział spadku jak łatwo można się domyślić, jest to podział majątku, który pozostawił po sobie spadkodawca po swojej śmierci. Na moim blogu będę pisać o sposobach działu spadku, o zaliczaniu darowizn na schedę spadkową, a w szczególności o przedmiotach należących do spadku np. czy nieruchomość obciążona kredytem wejdzie do działu spadku, czy można się zrzec zapisów, czy przedsiębiorstwo można podzielić i jak to należy zrobić etc.

Często słyszę od moich Klientów, że gdyby ojciec, matka rozdysponowali cały majątek przed swoją śmiercią, to nie trzeba by się teraz po sądach włóczyć. Ma to sens. Jednak z moich obserwacji wynika, że jakby przyszły spadkobierca nie podzielił, to i tak znajdzie się jakiś problem, bo albo podzieli nie równo, albo nie przekaże swojego majątku części spadkobiercom formalnie  i po jego śmierci zaczyna się zaliczanie darowizn, wyliczanie zachowków.

Tematyka dotycząca działu spadku mimo, że w kodeksie postępowania cywilnego zawiera się w kilku artykułach, to w praktyce przysparza wielu kłopotów. Ja te kłopoty postaram się Wam opisać na moim blogu.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Małgorzata Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Małgorzata Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Następny wpis: