Styczeń 2018

Często zdarza się, że w sprawach o dział spadku strony chcą rozliczać każdą przysłowiową łyżeczkę np. prezenty, które otrzymałeś od spadkodawcy na urodziny, imieniny, czy inne okazje. Czy można żądać zaliczenia na poczet schedy spadkowej otrzymanego do spadkodawcy okolicznościowego prezentu? Z pomocą przychodzi art. 1039 § 3 kc –  zaliczeniu na poczet schedy spadkowej nie […]